Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı

Motorlu Araçlar Teknolojisi günümüzde en çok gelişen sektörlerin başında gelmektedir. Bölüm öğretmenlerimiz gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve öğrencilerimizi en iyi şekilde bilgi aktarabilmek için kendilerini devamlı sürede geliştirmektedirler. Bölümümüz günümüz teknolojisini takip edebilecek donanımlara sahiptir. Motorlu Araçlar Teknolojisi, okulumuzda öğrencilerimiz tarafından en çok tercih edilen bölümlerin başında gelmektedir. Bizler Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı öğretmenleri olarak, alanımızı tercih eden öğrencilerimizi kendileriyle ve toplumla barışık, başarılı güvenilir ve iyi yetişmiş bireyler olarak yetiştirmek amacındayız.

Öğrencilerimizin motorlu araçlarla ilgili mesleki bilgi ve becerilerini geliştirerek, araçların bakım ve onarımını yapabilecek düzeyde eğitim almalarını hedeflemekteyiz. Liseden mezun olan öğrencilerimiz mesleklerine devam etmek isterlerse, otomobil yetkili servislerinin tüm birimlerinde, tamir ve bakım atölyelerinde ve sektörle ilgili tüm alanlarda çalışabilirler. Süreç içerisinde kendi işyerlerini açabilirler. Eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrencilerimiz, Üniversite giriş sınavında başarılı olmaları koşulu ile Ülkemizde veya Türkiye’de üniversitelerin lisans programlarına veya meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerine devam edebilirler.

Misyonumuz

Dünya’da ve ülkemizde gelişim gösteren teknolojiye uygun meslek eğitimi vererek, bireye; sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak mesleki ve sosyal beceriler kazandırmaktır.

Vizyonumuz

Meslek eğitiminde, ülke gençliği tarafından tercih edilen bir okul olmaktır.

İletişim

Telefon: 0392 2273684
Fax: 0392 2273684
Address: Gazeteci Kemal Aşık Caddesi - Lefkoşa
E-mail: sseml@mebnet.net